Je kijkt in mijn archief. Ik log nu verder onder mijn eigen naam: Bas de Meijer. Navigatie oude site: ontwikkelaarfixeercontactsheetzelfportret Weten waar de foto gemaakt is? Klik op de straat/plaats onder de foto en zie het in Google Maps
Drie DJ's van 3FM zijn deze week aan het vasten. Het zal niemand hopelijk ontgaan zijn. Met de actie Serious Request willen Claudia, Giel en Wouter geld bij elkaar halen voor Darfur. Ben je nog niet overtuigd van de noodzaak, kijk dan eens naar de foto's die Pep Bonet maakte in Darfur voor Artsen zonder Grenzen. Foto's zeggen meer dan duizend woorden, zeker deze foto's van Pep.
2 belichtingen
Iets waar ik ieder jaar toch wel naar uitkijk is de opdracht die NRC Handelsblad en het Rijksmuseum geven aan een of meerder fotografen. Ik heb er al prachtig werk gezien. Dit jaar is de opdracht gegaan naar Justin Jin, een zeer getalenteerde fotojournalist. Hij maakte een portret van drie verschillende jongeren op school. Daarbij wordt de vraag gesteld wat belangrijk is voor de (ongeveer) zestienjarigen: ouders, leraren of vrienden. De expositie Searching for Sophie, Hakan & Roderick is vanaf nu te zien in Foam en de expositie duurt tot 6 februari 2005.
2 belichtingen
Janskerkhof Utrecht, 12:27
Protestactie tegen het ontwerp van de nieuwe brievenbussen van TPG. Deze zijn onvriendelijk voor visueel en lichamelijk gehandicapten en voor kleinere mensen. Makkers Unlimited 2 belichtingen
Het viel Brian Ulrich op dat we in een cultuur leven die gebaseerd is op het consumeren. Met zijn fotografie wil hij laten zien dat we gevangen zijn in die cultuur. Brian Ulrich legde zijn mening vast door heel alledaags winkelen te fotograferen. Zijn boodschap, dat het wel wat minder mag, komt daardoor goed over. Een boodschap waar ik het overigens mee eens ben.
0 belichtingen
Nog een kalender nodig voor 2005 en je wilt er graag een met mooie plaatjes? Dan moet je het nog wel even printen. Althans, als je die van Ilford wilt hebben. Met foto's van Marilyn Monroe, gemaakt door Sam Shaw.
3 belichtingen
De jaren vijftig stonden bol van de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog. De periode van de normen en waarden. Ook wel een periode van kneuterigheid of knusheid. Het Noordbrabants Museum in Den Bosch geeft dat decennium een nieuwe glans met de tentoonstelling Knus. Te zien vanaf 9 februari tot en met 22 mei 2005. Vooraf aan de tentoonstelling verschijnt er ook een fotoboek. In het boek zijn 425 foto's te zien. Donderdag worden de eerste exemplaren uitgereikt.
Als je genomineerd bent voor een lidmaatschap van Magnum moet je wel wat in je mars hebben. Alec Soth heeft dat zeker. De series die hij laat zien zijn van grote klasse. Mooi en ingetogen kleurgebruik. De foto's stralen rust uit, maar vooral ook betrokkenheid bij het onderwerp.
0 belichtingen
De term 'het wilde westen' doet denken aan stoere cowboys, paarden en prachtige landschappen. David R. Stoecklein laat zien dat het wilde westen wat dat betreft nog steeds bestaat.
1 belichting
Zo, ben er weer. Er was even een storing op de server. Daardoor kon ik niet bij mijn mail en ook niet bij de log. Al vond ik het tweede niet zo heel erg.
1 belichting
Brand is, hoe verschrikkelijk ook, een dankbaar foto-onderwerp. En ook een dankbaar onderwerp om te manipuleren. Al een paar jaar terug hoorde ik een fotograaf vertellen hoe hij een paar fietsende brandweermannen had gemonteerd in een foto. Toen die lieden voorbij kwamen fietsen waren de vlammen niet mooi en toen de vlammen wel mooi waren, waren de fietsende brandweermannen er weer niet. Het had dus een waarheid kunnen zijn, maar was het niet. Mijn afkeur kon hij niet echt plaatsen.
Onlangs was er weer een grote brand, de kaasfabriek nabij Lutjewinkel stond in brand. Dat leverde weer spectaculaire plaatjes op. Maar Superolog ontdekte ook een manipulatie. Op de voorpagina van het Noord-Hollands Dagblad. Waarom kunnen somige fotojournalisten en/of beeldredacteuren niet eens afblijven van dat gepruts en gekloon in Photoshop? Vertel de waarheid, niet wat je graag had willen zien!
5 belichtingen
Onlangs zijn de eerste Black and White Spider Awards toegekend en uitgereikt. Deze fotowedstrijd richt zich, hoe kan het ook anders, op zwart-witfotografie. In totaal waren er prijzen te winnen op tien onderdelen, voor zowel amateurs als beroepsfotografen. De algemeen winnaar is Mark Edward Harris uit de Verenigde Staten. Bij de amateurs ging de Canadees David Burdeny met de eer strijken.
5 belichtingen
Vijf fotografen (Anders Petersen, Antoine d'Agata, Ken Schles, John Davies en Adrienne van Eekelen) kregen de opdracht om Groningen te fotograferen. Niet de toeristische plaatsen, maar het karakter van de stad. Dat wat zo gewoon is dat het haast niet opvalt. Het resultaat is onder de naam Land van belofte in het voorjaar in de nieuwe lokatie van Noorderlicht te zien. Het boek is nu al te koop, met voor de cadeautjeszoekers in de maand december voor een gereduceerd tarief.
Dat AIDS nog steeds om zich heen grijpt mag algemeen bekend zijn. Er bestaan remmers, maar onder controle is het allerminst. En ondertussen neemt het aantal besmettingen met het HIV toe. Niet alleen in Afrika, waar momenteel veel aandacht voor is. Ook in de Caribische eilanden verspreidt het virus zich razendsnel. Chris Hamilton legde het vast in Haïti, de Domicaanse republiek en in Trinidad en Tobago. Met zijn foto's hoopt hij aandacht te vestigen op de enorme problemen. Ze vertellen in ieder geval een heftig verhaal, als dat niet op zijn minst de nodige ogen opent weet ik het ook niet.
Een aangrijpend verhaal vertellen Dan en Janine Patitucci. Zij fotograferen vooral in bergen en komen zo ook wel eens in Thailand. In Thailand gaat een van hen vijf dagen aan de slag als vrijwilliger in een ziekenhuis voor Aids patiënten. Het resultaat is een boeiend verslag in tekst en beeld.
Ik weet dat vanavond prins Bernhard is overleden, maar vandaag staat mijn log geheel in teken van Aids
1 december is het Wereld Aids Dag. Een dag om even bij de ziekte stil te staan. Bijvoorbeeld door het kijken van foto's over Aids. Dit jaar heeft Adriaan Backer een fotoreportage gemaakt. Over Aids in Indonesië. Altijd weer aangrijpende verhalen.