rood petje

Je kijkt in mijn archief. Ik log nu verder onder mijn eigen naam: Bas de Meijer
.
Navigatie oude site:
ontwikkelaar fixeer contactsheet zelfportret
Vorige afdruk - Volgende afdruk

This content is geotagged Weten waar de foto gemaakt is? Klik op de straat/plaats onder de foto en zie het in Google Maps


Roodpetje Dresden in het groot
18-12-2009 16:59
Door: Bas

Details, dat willen we graag zien op een foto. Daar heb je veel pixels voor nodig. Er zitten echter grenzen aan, zowel optisch als in de sensor zelf. Het is op te lossen door foto's aan elkaar te monteren. Dan krijg je een reuzebeeld. Dat is niet heel nieuw, in 2003 werd de gigapixelgrens al overschreden. Nu is een nieuw record gevestigd met een panorama van Dresden. 1165 foto's gemaakt met een Canon Eos 5D Mark II en een 400mm objectief zijn gemonteerd tot een foto van maar liefst 26 gigapixel. Op dit moment de grootste digitale foto ooit. Als je denkt, dat doe ik ook even, weet waar je aan begint. Voor het fotograferen is een fotorobot gebruikt die 172 minuten bezig is geweest. Dat leverde 102 GB aan ruwe data om, wat door een computer met 16 processoren en 48GB RAM in 94 uur is omgewerkt tot de foto. Het is fascinerend om de foto te zien, een enorme schat aan informatie. Over de privacy hebben we het verder niet.

Trefwoorden: , ,



Belichtingen
Emmel belichtte op 19-12-2009 11:08
Zó, dit is pas inzoomen en nog zoveel details te zien. Mooi.



Belicht deze afdruk
Belichtingen voor deze afdruk worden voor plaatsing eerst gecontroleerd.
Vergeet niet antwoord te geven op de vraag onderaan.









Geef antwoord op de volgende simpele vraag over deze log


Afdruk bewaren op del.icio.us; Afdruk bewaren op eKudos

Alles op deze site is auteursrechtelijk beschermd. Vermenigvuldiging, publicatie, reproductie of ander gebruik op welke manier dan ook, is alleen toegestaan na schriftelijke toestemming van de fotograaf.
Duplication of any material on this site without author's consent and attribution is expressly prohibited.